Videopozdrav od známej osobnosti mnohým ľuďom spríjemní významný deň. Možno naň budú dokonca spomínať aj dlho potom – najmä, ak je video technicky kvalitne nahraté a obsahovo originálne. Preto vám prinášame niekoľko tipov pre začínajúce SHOWTIMES hviezdy, ktorým záleží na spokojných fanúšikoch.

1. Zvoľte si príjemné prostredie

Video je krátke a každá možnosť spraviť dobrý dojem sa počíta. Preto je príjemné prostredie dobrou pridanou hodnotou. Môže to byť príjemné estetické prostredie, alebo aj exkluzívny pohľad do zákulisia (napríklad do muzikantskej skúšobne). Potom sa budú aj fanúšikovia cítiť trochu výnimočnejšie a spokojnejšie.

2. Využívajte pomôcky a rekvizity

Ste herec/herečka? Pozdrav v kostýme, určenom na divadelnú scénu je originálnou drobnosťou. Je vašou doménou šport? Povzbuďte fanúšika krátkym videom z tréningu. Kniha, gitara, zábavné masky či klobúky môžu pridať videu nielen trochu zábavy, ale aj trochu vašej originality.

3. Buďte najmä ľudskí a autentickí

Videá si väčšinou objednávajú fanúšikovia a tí najviac oceňujú komunikáciu medzi dvoma ľuďmi, nie medzi celebritou a fanúšikom. Preto nie je nutné správať sa ako v televízii či recitovať vopred pripravený prejav. Buďte sami sebou, pretože to je to, čo na vás ľudia oceňujú. Pokojne aj trochu uletení.

4. Usmejte sa na svojich fanúšikov

SHOWTIMES vám umožňuje darovať ľuďom trošku pozitivity. Len málo vecí poteší človeka ako úsmev. Úprimný úsmev a troška dobrej nálady dokážu aj v krátkom videu povedať veľa. Obzvlášť, ak pochádzajú od obľúbenej osobnosti.

5. Povzbuďte svojím videom

Váš videopozdrav môže byť drobnou radosťou, ale aj významným momentom pre niekoho, kto tvrdo pracoval alebo kto si prešiel náročnými skúškami. Ak vám to popis objednávky umožňuje, niekoľko vhodných povzbudivých alebo motivačných slov môže dať človeku energiu do budúcna alebo pocit zadosťučinenia.

6. Natáčajte videá na výšku

Krátke videá na sociálnych sieťach aj inde sú najčastejšie zobrazované na mobilných telefónoch. Natáčanie videí na výšku je najlepšou voľbou. Dá vám istotu, že si vaši fanúšikovia budú môcť pozrieť video na svojom zariadení a bez problémov ho zdieľať ďalej.

7. Skontrolujte si kvalitu zvuku

Vaša správa by mala byť počuť. Dajte si preto záležať na tom, aby ste video natáčali v tichom prostredí. Máte iba krátky čas, preto je každý ruch o to nepríjemnejší. Nemusíte natáčať v štúdiu, ale keď si video pustíte, malo by byť jasné a zrozumiteľné.

2 tipy na veci, ktorým sa vyhýbajte

1. Oslovovanie priezviskom

Ak to nie je v objednávke vyložene špecifikované inak, je neformálny tón a oslovovanie krstným menom najvhodnejšou cestou. Vytvára príjemnejšiu a osobnejšiu atmosféru, čo je ideálne pre komunikáciu s vašimi fanúšikmi.

2. Propagovanie iných služieb

Môže to byť zvodné, povedať fanúšikovi/fanúšičke o svojom novom projekte, vystúpení či kampani, ale videá na SHOWTIMES nie sú na to vhodným kanálom. Hlavným dôvodom je, že to nie je cieľom týchto videí a existujú vhodnejšie spôsoby, ako osloviť svoje publikum. Komunikácia na SHOWTIMES by mala byť osobná a čo najviac “ľudská”. Priama propagácia vás môže vykresliť ako odťažitého človeka a tiež môže sklamať fanúšikov, ktorí si zaplatili za to, aby dostali správu na mieru a “iba pre nich”.